Endermologia LPG
Endermologia jest …
Jednym z najskuteczniejszych sposobów redukcji cellulitu, rozstępów, nadmiaru tkanki tłuszczowej, blizn, zwłóknień i innych przypadłości.
Za pomocą dwóch, elektronicznie sterowanych rolek masująco-ssących, umieszczonych w hermetycznej komorze i działających w połączeniu z podciśnieniem, skórę poddaje się intensywnemu, mechanicznemu oddziaływaniu. Tak wykonany masaż podciśnieniowy prowadzi do stopniowego uwolnienia tłuszczu, produkcji nowego kolagenu i elastyny, a także detoksykacji skóry i jej rewitalizacji.
Geneza tego zabiegu jest bardzo osobista. Kryje się za nim twórca marki LPG. Endermologia LPG zrodziła się bowiem z chęci zautomatyzowania działań masażystów rehabilitujących i usuwających blizny u Louis Paula Guitay’a po wypadku motocyklowym. Zabieg ten należy do bezpiecznych i bezinwazyjnych, gdyż pobudza jedynie naturalne procesy zachodzące w organizmie. Co więcej lipomasaż nie tylko skutecznie radzi sobie z różnymi problemami skórnymi, ale też działa relaksująco, odprężająco i odstresowująco.
Opis zabiegu jakim jest Endermologia
Zanim dermatolog lub kosmetolog wykonają masaż próżniowy, pacjent zakłada specjalny kostium – tzw. endermowear – który ułatwia przesuwanie rolek po ciele i zapobiega bezpośredniemu kontaktowi skóry z urządzeniem. Wytworzone przez aparaturę zabiegową podciśnienie sprawia, że skóra przybiera postać falującej fałdy zasysanej przez końcówkę aparatu LPG. Rolki rozmasowują tkankę skórną ruchem obrotowym wokół własnej osi i poprzez przesuwanie się względem siebie. Pobudza to skórę do samoregeneracji, wzmaga krążenie i przyspiesza metabolizm.
Endermologia zajmuje nieco ponad pół godziny, intensywność podciśnienia dobiera się indywidualnie do pacjenta. Dzięki obecnym w urządzeniu czujnikom możliwe jest ciągłe monitorowanie grubości fałdu skórnego i reakcji pacjenta na zabieg. Specjalista może też sięgnąć po różne końcówki wymienne aparatu LPG – w zależności od przeznaczenia zabiegu. Wśród nich znajduje się mikrogłowica umożliwiająca dotarcie do trudnodostępnych miejsc, co bywa istotne w sytuacji, gdy lipomasaż ma służyć redukcji blizn czy zwłóknień.
Wskazania
Endermologia jest zabiegiem, który sprawdza się w:
redukcji cellulitu;
niwelowaniu rozstępów;
ujędrnianiu i napinaniu skóry;
rozbijaniu zlokalizowanej tkanki tłuszczowej;
wyszczuplaniu sylwetki;
wzmacnianiu tkanki łącznej i poprawianiu ogólnej kondycji skóry;
zapobieganiu zatrzymywania się wody w organizmie;
usuwaniu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii;
wspomaganiu leczenia blizn, oparzeń, obrzęków;
przyspieszaniu regeneracji skóry po operacjach;
intensyfikowaniu złuszczania się naskórka.
Na lipomasaż chętnie zgłaszają panie po przebytej ciąży, intensywnej kuracji odchudzającej, liposukcji lub mammoplastyce. Warto też dodać, że poza zabiegami natury estetycznej masaż podciśnieniowy znajduje zastosowanie w terapii urazów sportowych (obrzęki pourazowe, zakwasy, przeciążenia układu mieśniowo-więzadłowego) oraz w zabiegach rehabilitacji leczniczej (bóle reumatoidalne, niedowłady mięśni, przykurcze, bóle kręgosłupa).
Przeciwwskazania
Endermologia LPG nie powinna być wykonywana, jeśli pacjent:
jest kobietą w ciąży lub karmiącą (dopuszcza się jedynie zabieg na nogi);
cierpi na chorobę nowotworową, autoimmunologiczną lub pęcherzową skóry;
jest dotknięty bielactwem;
ma zdiagnozowaną przepuklinę;
jest w trakcie przebiegu infekcji lub stanu zapalnego skóry;
zmaga się z opryszczką, trądzikiem, łuszczycą;
posiada popękane naczynia, żylaki lub zmiany rumieniowe;
w przeciągu miesiąca poddał się zabiegom złuszczającym zewnętrzną warstwę naskórka, jak dermabrazja, mikrodermabrazja czy peelingi;
przebył operację w obrębie twarzy w ciągu ostatnich 6. miesięcy;
miał wstrzyknięty botox na przestrzeni ostatnich 4. miesięcy.
Objawy niepożądane
Masaż próżniowy z wykorzystaniem techniki Enermologie daje znikome skutki uboczne. Pacjenci wrażliwsi na ból mogą odczuwać dyskomforty podczas przesuwania rolek po ich ciele. U niektórych po zabiegu uwidaczniają się też niewielkie krwiaki.
Częstotliwość zabiegów
Żeby uzyskane rezultaty były optymalne i możliwie trwałe, pacjentom zaleca się serię 10-20 zabiegów – początkowo 2 razy w tygodniu, potem co miesiąc. Przy tym należy mieć na uwadze, że na pełen sukces składają się nie tylko działania zabiegowe, ale także zdrowia dieta z odpowiednią ilością przyjmowanych płynów oraz aktywność fizyczna.