top of page

 

Retexture Brite Peel DermaQuest

 

Z AHA, BHA, HEXYLOREZORCYNOLEM I CZYSTYM RETINOLEM

 

Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca o ponadprzeciętnej efektywności. Chemiczny zabieg Retexture Brite Peel, bazuje na wysokich stężeniach alfa- i beta-hydroksykwasów. Przyśpiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji. Zabieg jest złożony i wieloetapowy, co przyczynia się do jego spektakularnych efektów. W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowym elementem zabiegu jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu w formie alkoholowej oraz w postaci aktywnego serum z 1% heksylorezorcynolem o sile działania 4% hydrochinonu. Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu. Czysta forma retinolu aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłycają się zmarszczki, a także następuje poprawa jędrności i elastyczności skóry. Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczornej już w pierwszym dniu po zabiegu. Jest to etap w trakcie którego przebarwienia rozjaśniają się o 60–80%, dzięki inhibicji tyrozynazy, przyspieszeniu keratynizacji i zakwaszaniu środowiska naskórkowego. Ponieważ głównym czynnikiem aktywującym powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, w trakcie kuracji i 2 tygodnie po jej zakończeniu należy stosować ZinClear SPF 30 lub SunArmor SPF 50.

 

Wskazania:

 • Hiperpigmentacja pochodzenia: hormonalnego, posłonecznego, potrądzikowego

 • Silna utrata jędrności i elastyczności skóry

 • Silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

Efekty:

 • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego

 • Znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry

 • Poprawa jędrności i elastyczności

 • Spłycenie linii i zmarszczek

 • Wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

Częstotliwość:

 • Seria: minimum 2 zabiegi co 28 dni, dwa razy w roku

Uwagi:

 • Skóra poddawana zabiegowi nie powinna być zmywana wodą ani preparatami do demakijażu do następnego dnia

 • Nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy) oraz ze skórą wrażliwą

 • Peeling warstwowy, nie wymaga neutralizacji

 • Retexture Serum stanowi nieodłączny element terapii rozjaśniania przebarwień i poprawy jędrności skóry, należy go wprowadzić już w pierwszym dniu po zabiegu

 • W zależności od typu wrażliwości skóry Retexture Serum przez pierwsze dwa tygodnie powinno być stosowane codziennie na noc lub co drugą noc. Aplikacja serum będzie powodować umiarkowane pieczenie i szczypanie skóry oraz zaczerwienienie. W przypadku mocnego podrażnienia należy wydłużyć czas między aplikacjami. Serum należy odstawić 4 dni przed kolejnym zabiegiem. W trakcie pierwszych dwóch tygodni stosowania Retexture Serum widoczne jest umiarkowane złuszczanie naskórka i zaczerwienienie skóry. Jeżeli po 2 tygodniach stosowania Retexture Serum nadal jest widoczne złuszczanie kosmeceutyk należy stosować co 2 lub 3 noc.

 

Retexture Brite Peel DermaQuest

Z AHA, BHA, HEXYLOREZORCYNOLEM I CZYSTYM RETINOLEM

Skuteczność całego zabiegu opiera się na ośmiu etapach procedury zabiegowej. Pominięcie któregokolwiek z etapów lub zastąpienie go innymi produktami może mieć znaczący wpływ na efekty zabiegu. Pełen autoryzowany zabieg Retexture Brite Peel DermaQuest składa się z ośmiu bardzo aktywnych etapów:

 

EtapSubstancje AktywneDziałanie

1.OczyszczaniePeptide Glyco CleanserKwas glikolowy [15%]
Kwas mlekowy [2%]
RonaCare® Cydopeptide-5 [3%]Emulsja doskonale oczyszcza skórę z zanieczyszczeń, obniża pH i działa keratolitycznie.

2.PrzygotowanieDermaClear PadsKwas salicylowy [2%]
Kwas glikolowy [5%]
Olejek z liści drzewa herbacianego [1.5%]Płatki doskooale absorbują nadmiar sebum oraz usuwają wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia.

3.Peeling chemicznySkinBrite PeelKwas mlekowy [20%]
Kwas migdałowy [10%]
Kwas salicylowy [10%]
Kwas fitowy [5%]
Ekstrakt z mącznicy lekarskiej [1%]
Ekstrakt z lukrecji [1%]
Ekstrakt z morwy białej [1%]
Komórki macierzyste z lilii białej [1%]Peeling oparty na bardzo silnych inhibitorach tyrozynazy, niweluje przebarwienia już w trakcie trwania zabiegu. Dodatkowo obkurcza ujścia gruczołów łojowych i działa antybakteryjnie.

4.Terapia specjalistycznaSkinBrite Solution Kwas azelainowy [10%]
Kwas kojowy [5%]
Komórki macierzyste z lilii białej [0.5%]Serum o szerokim spektrum działania: hamuje aktywność tyrozynazy przez co niweluje i zapobiega powstawaniu przebarwień oraz działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie.

5.Terapia specjalistyczna

Retinol Solution [4%]

Retinol [4%]

Retinol - czysta fomia witaminy A, jeden z najskuteczniejszych składników stosowanych w odmładzaniu skóry. Intensywnie stymuluje odnowę komórek naskórka i skóry właściwej, regulując proces keratynizacji i aktywność melanocytów. Wykazuje właściwości wybielająco-rozjaśniające, dzięki czemu niweluje przebarwienia skórne i naskórkowe. Witamina A jest silnym antyoksydantem, poprawia strukturę skóry, a także jej ukrwienie i znacząco wpływa na ujędrnienie skóry.

6.Terapia specjalistycznaRetexture Serum

Kwas glikolowy [5%]

Czysty retinol [1%]

Heksylorezorcynol [1%]

Kwas hialuronowy[1%]

Komórki macierzyste z lilii białej i bluszczu pospolitego [1%]

Kompleks 15 przeciwzapalnych ekstraktów roślinnych

NNKT i ceramidy

Witaminy A, C i E

Witaminy A, C i EKwas glikolowy [5%]

Czysty retinol [1%] Heksylorezorcynol [1%] Kwas hialuronowy[1%]

Komórki macierzyste z lilii białej i bluszczu pospolitego [1%]

Kompleks 15 przeciwzapalnych ekstraktów roślinnych

NNKT i ceramidy

Witaminy A, C i E

Intensywne, kremowe serum łączące właściwości wygładzające, silnie ujędrniające i rozjaśniające. Serum zawiera heksylorezorcynol [1%] – intensywny inhibitor tyrozynazy, aby ujednolicić koloryt, rozjaśnić przebarwienia i zapobiegać powstawaniu nowych.

nowych.

7.Ochrona UVA/UVBZinClear SPF 30 NudeTlenek cynku [18.6%]
Ekstrakt z owoców daktyla
Witamina C i E
Technologia liposomówWyjątkowy krem oparty na tlenku cynku, któiy oprócz roli fizycznego filtra mineralnego pełni funkcję regenerującą, przyspiesza gojenie się ran oraz niweluje zaczerwienienia. Forma kremu BB nadaje skórze piękny, naturalny koloryt.

8. Retexture Serum - obowiązkowa kuracja do stosowania w domu już w pierwszym dniu po zabiegu
 

CENA ZABIEGU: 280 zł

 

bottom of page