top of page

 

 

W Naszej Klinice pracujemy na urządzeniu Dual Laser sPTF+ (Photo Therapy Flash).Jest to laser wykorzystujący nowoczesną technologię, która łączy energię świetlną oraz cieplną dla uzyskania najwyższej skuteczności. Zabiegi są całkowicie bezbolesne a, jak dowiodły badania, ich skuteczność określa się na poziomie 98,8%.

 

 

 

 

Laser sPTF+ II generacji jest urządzeniem medycznym i posiada amerykański certyfikat FDA.

 

 

 

 

 

 

Amerykański Certyfikat FDA jest gwarancją najwyższej jakości urządzenia. Potwierdza również jego skuteczność i bezpieczeństwo podczas zabiegu.

 

 PRZEBIEG TERAPII:

 Nie ma żadnej ustalonej zasady odnośnie ilości i rozkładu czasowego zabiegów. Zależy to od tego, jaki obszar skóry jest podawany zabiegowi, jaki jest typ skóry i rodzaj włosów. Zazwyczaj jedna seria zabiegów składa się z 3-7 zabiegów, powtarzanych co 2 do 3 tygodni.

 

ZASADY DZIAŁANIA:

 Światło PTF wnika w skórę przez naskórek do skóry właściwej i jest selektywnie absorbowane przez melaninę, znajdującą się we włosie i w torebce włosowej, co powoduje skutek fototermiczny. Następnie temperatura wzrasta od włoska ku jego mieszkowi i melanina ulega rozkładowi, co w rezultacie powoduje trwałe usunięcia włosa. Tkanki wokół
włosa  nie zostaną uszkodzone, gdyż nie zawierają one melaniny.

 

 ZALETY:

 Nie uszkadza skóry ani gruczołów potowych . Zróżnicowanie długości promienia umożliwia usuwanie owłosienia u różnych osób, w różnych rejonach ciała i przy różnych grubościach skóry. Nie wymaga żadnych przygotowań, klient może wyjść zaraz po zabiegu.
W porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, PTF zapewnia zabieg o mniejszej bolesności , który łatwiej jest wytrzymać.

 

REZULTATY:

 Nieliczne włosy wyrosną  ponownie, ale będą one słabsze niż przed zabiegiem. Zadawalające 
wyniki  można osiągnąć po 3- 7 zabiegach. Ilość zabiegów zależy od wielu czynników, jak typ skóry i włosa itp. 

 

PRZEBIEG TERAPII:

 Ilośc i rozkład czasowy zabiegów zależy to od tego, jaki obszar skóry jest podawany zabiegowi, jaki jest typ skóry i rodzaj włosów. Zazwyczaj jedna seria zabiegów składa się z 3-7 zabiegów, powtarzanych co 2 do 3 tygodni i redukuje ona owłosienie w ok. 99%.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

 Przed przystąpieniem do wykonywania pierwszego zabiegu przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. Oceniany jest stan i tym skóry według 6-cio stopniowej skali Fizpatricka (karnacja, szybkość opalania i grubość włosa). Od tych czynników uzależnione jest prawidłowe ustawienie parametrów urządzenia do zabiegu.

 Pacjent informowany jest o charakterystycznym oddziaływaniu lasera na skórę. Przy wyjątkowej nadwrażliwości może wystąpić niewielki rumień. Przed zabiegiem włosy są golone, nie należy stosować wosku, pęsety ani depilatora (do 3 tygodni przed zabiegiem). Skóra nie powinna być niczym posmarowana. Wszelkie podrażnienia, zadrapania czy wypryski muszą być zagojone.

 Po zabiegu powinno się unikać promieni słonecznych przez około 3 tygodnie, a na miejsca naświetlane używać kremów 50 UV. Dwa dni po zabiegu nie korzystać z basenu i sauny.

 

Przeciwwskazania:

  • ciąża

  • karmienie piersią

  • choroby (bielactwo, cukrzyca, epilepsja)

  • bardzo świeża opalenizna

  • krem z retinolem (przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)

  • leki światłoczułe (retinoidy, zioła tj. dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)

  • peeling (nie wykonywać na tydzień przed zabiegiem)

 

 

5 programów zabiegowych urządzenia sPTF+ II

 

1. Usuwanie owłosienia (epilacja)

Światło PTF penetruje w głąb naskórka do skóry właściwej, gdzie jest selektywnie absorbowane przez melaninę oraz włosy i cebulki włosów. Tworzy się efekt „fototermalny”, energia jest kierowana do korzenia włosa, podnosząc temperaturę melaniny błyskawicznie i doprowadzając do jej rozkładu.Dzięki temu zjawisku uzyskany jest efekt usunięcia owłosienia.

 

2. Usuwanie przebarwień - hormonalnych, potrądzikowych, piegów, plam "wątrobowych"

 

3. Fotoodmładzanie

Światło PTF aktywuje fibroblast dla produkcji nowego kolagenu oraz włókien elastyny, wygładzając skórę oraz przywracając jej elastyczność. W tym samym czasie efekt „fototermalny” wytworzony przez światło PTF wspomaga mikro cyrkulację oraz ukrwienie.Dzięki tym zjawiskom uzyskujemy efekt odmłodzenia skóry.

 

4. Zamykanie naczynek – usuwanie pękniętych naczynek, rumieni, teleangiektazji

 

5. Leczenie trądziku

Specjalne spektrum światła PTF penetruje skórę oraz absorbowane przez porfirynę uwalnia monomorfizm oksyanionów, który zabija bakterie powodujące trądzik efektywnie. Najlepsze rezultaty są uzyskiwane dzięki optymalnej energii oraz długości nagrzewania skóry.

 

 

 

Dual Laser sPTF+

bottom of page